keyown = 0
истема "Бібліометрика української науки" призначена для надання суспільству цілісної картини стану вітчизняного наукового середовища. Система — це: реєстр науковців України, які представили в мережі Інтернет інформацію про свої публікації; єдине вікно доступу до бібліометричних показників українських учених і колективів у провідних наукометричних системах; інструментарій аналітичної обробки бібліометричних даних для одержання інформації щодо галузевої, відомчої та регіональної структури вітчизняної науки; джерельна база для експертного оцінювання результативності діяльності вчених і дослідницьких колективів; національна складова проекту Ranking of Scientists (Cybermetrics Lab).Інформаційні ресурси Системи формуються шляхом опрацювання: створених науковцями на платформі Google Scholar бібліометричних профілів, які містять вивірену ними інформацію про результати публікаційної діяльності (ця платформа має найбільший обсяг проіндексованих наукових праць і є загальнодоступною); бібліометричних показників систем Scopus, Web of Science, Ranking Web of Research Centers. Оновлення інформації про значення індексів Гірша в бібліометричних профілях учених здійснюється щомісячно, значення інших показників актуалізуються щоквартально (індекс Гірша науковця дорівнює h, якщо він має h публікацій, кожна з яких цитується не менше h разів).
|
Приклади бібліометричних профілів: Добров Г. М. — один із основоположників наукознавства, член-кореспондент НАН України; Вісник НАН України — загальноакадемічний журнал; відділ бібліометрії та наукометрії Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського — розробник проекту. "Бібліометрика української науки" функціонує в тестовому режимі. Її розвиток передбачає, насамперед, розширення інформаційно-ресурсної бази — повне охоплення наявних профілів і методичне сприяння їх створенню вченими та колективами, що дозволить одержати більш об'єктивну в статистичному плані картину стану науки в Україні. Другий напрям розвитку — започаткована в 2015 р. систематизація напрямів діяльності вчених за рубриками Google Scholar (їх кількість близько 300), що має сприяти гармонізації структури вітчизняних і світових наукових спеціальностей. Пропонуємо науковцям уточнити рубрики, проставлені адміністраторами Системи. Про проект детальніше. Просимо створювати та надсилати інформацію про свої бібліометричні портрети (прізвище, ім'я, по батькові та url портрету) на адресу bibliometrics@nbuv.gov.ua або за телефоном (044) 524-95-01.
|
Link
Work
Lessons and other Education Government company, organization University or other company, organization (researcher, teacher) Company, organization (competitor or colleague) Site, forum Geo:Ukraine
|
|